temmuz, 2023

202321temmuz(temmuz 21)00:0024(temmuz 24)00:00Etkinlik BittiOKŞAR SÜNER EMLER ZİRVE VE YEDİGÖLLER TRANS FAALİYETİ00:00 - 00:00 (24) Faaliyet Koordinatörü: Berat Kuley

Etkinliğe Katıl

Etkinliğe Katılmak için Giriş Yapmalısınız Giriş Yap

Faaliyet Koordinatörü

Berat Kuleyberat.kuley.1@gmail.com

Etkinlik Detayları

1 Temmuz 2023 ( Dağ evine ulaşım ve aklimatizasyon ) : Aladağlar Demirkazık dağ evinde buluşma sonrası hazırlıkların yapılması (kamp alanına yerleşme vs ) faaliyet hakkında teknik toplantı ve ardından Karayalak boğazına doğru kısa bir aklimatizasyon çıkışı , dağ evinin orada bulunan kamp alanına geri dönüş.

22 Temmuz 2023 ( Emler zirve ve Yedigöller platosuna trans ) : 2. Gün kampın toplanmasının ardından araçlarla Karayalak kampına çıkılacak ve buradan Karayalak vadisi takip edilerek önce Çelikbuyduran sonra 3723m yükseklikte Emler zirve ve ardından Yedigöller platosuna ulaşacağız. 2. Gün sürecek olan faaliyet boyunca kamp yükümüzü katırlar taşıyacak . Yedigöller platosu 3100 metre yükseklikte olup mevsimsel şartlardan etkilenmekle birlikte 30 dan fazla göl barındırmaktadır. Temmuz ayı içinde olmamıza rağmen hava sıcaklığı Yediğöller platosun da geceleri (0)’’ derecenin altına kadar düşebilmektedir. Kamp malzemelerinizi bu koşulları göz önünde bulundurarak almanızda fayda olacaktır.

23 Temmuz 2023( OKŞAR SÜNER zirve ) : 3. Gün Okşar, Süner zirve faaliyetleri ve kamp alanına dönerek dinlenme.

24 Temmuz 2023: Faaliyetin son günü olan 4. Gün Yediğöller kamp alanından Hacer boğazına inilecek Hacer ormanı takip edilerek Soğuksu bölgesine inilecektir. Yedigöller platosundan sonra sürekli olarak irtifa kaybederek iniş gerçekleştirilecektir. Faaliyetin son günü 15 -18 km arası bir yürüyüş gerçekleştirilecektir. Son gün dileyen katılımcılar yürüyüşü kısa tutabilecektir. Hacer ormanı girişinde traktör yolunda dileyen katılımcılar traktör ile soğuksu mevkiine gelebilirler. Son gün Aladağlar milli parkının Kayseri bölümünde kalan Kapuzbaşı takım şelaleleri de görülecektir.

Katılım koşulları ve önemli notlar :

*Anadak kulüp sporcusu olmak ( Güncel tarihli lisansa sahip olmak kaydıyla farklı kulüplerden sporcularda katılım talebinde bulunabilirler ancak faaliyet katılım izinlerini kendilerinin almaları gerekmektedir )

*Yaz Temel Dağcılık eğitimi almış olmak.

*Faaliyet katılım talepleri alındıktan sonra , katılım onayları Kulüp Yetkili Kurulları ( Eğitim ve Dağcılık Kurulu ) tarafından verilmekte olup, bu onay alınmadan sporcunun her hangi bir hazırlığa girmemesi önemle rica olunur.

*Faaliyete katılacak sporcunun sağlık durumunun uygunluğu ve kondisyon durumu öncelikle kendisinin vereceği karar ve alacağı risk olup performans olarak zorlayıcı bu faaliyete katılımda risk bulunan kalp damar, astım, damar sertliği, eklem ve diz sakatlığı vb. rahatsızlığı olan sporcuların katılması uygun değildir.

*Kulübümüzün tüm faaliyetleri Tursab onaylı acenteler tarafından , Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve bağlı bulunduğumuz federasyonların izinleri alınarak gerçekleştirilmektedir.

*Katılım ücreti katılıcı sayısına göre belirlenecek olup maliyet noktasına çok yakın olabildiğince düşük tutulmaya gayret edilmektedir.

Rota hakkında bilgilendirme:

Başlangıç Noktamız: Aladağlar Mümtaz Çankaya Dağ Evi

Bitiş Noktası: Kapuzbaşı köyü / Kayseri / Yahyalı

Sorularınız ve başvurularınız için faaliyet koordinatörü :

Berat Küley berat.kuley.1@gmail.com

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR. TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ BELİRLENEN KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR.

BELİRLENEN KATILIMCI SAYISININ ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için)
Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

1 – Derneğimizin tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat:15.00’ e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle,
bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin Facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına
gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’ na mail gönderilmesi gerekmektedir.