nisan, 2024

202419nisan(nisan 19)10:0023(nisan 23)18:00LİKYANIN İZİNDE10:00 - 18:00 (23) Faaliyet Koordinatörü: Uzay Çelik

Faaliyet Koordinatörü

Uzay Çelik

Etkinlik Detayları

Gelidonya fenerini ve Yanartaş’ın büyülü ortamını , görkemli Tahtalı dağ’ını, yorucu yürüyüşlerin ardından yüzme opsiyonlarını sıklıkla sunan bir faaliyet. Bölgenin mükemmel manzaralarını biliyor olabilirsiniz ama biz sizi bu kez görüntülerin bir parçası olmaya ve onu yaşamaya davet ediyoruz.

19 Nisan Cuma – Adrasan 

Antalya Havaalanından konaklayacağımız otele araçla geçiş ve dinlenme.

Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 1 saat 30 dakika

1. Gün 20 Nisan Cumartesi  Adrasan  Olimpos

Likya Yolunun Adrasan – Olimpos arasında bulunan kesimi yoğun ormanlık alana sahip olduğundan dolayı güneşi az göreceğimiz ve dolayısı ile serin bir yürüyüş yoludur. Rota üstünde bulunan Musa dağının zirvesine tırmandığımızda karşımıza çıkan çoban kulübesinde vereceğimiz molada Adrasan Ovasını çeşitli açılardan görme imkanımız olacak. Musa dağını aşarak devam eden patikamızı takip ederek Olimpos Örenyeri’nde yürüyüşümüzü sonlandıracağız. Faaliyet sonunda Olimpos’ta yüzme. Örenyeri’nde bizi bekleyen aracımızla konaklayacağımız hotelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde. 

2.Gün: 21 Nisan Pazar — Adrasan – Gelidonya Feneri – Karaöz Yürüyüşü

Sabah kahvaltımızın ardından yola çıkıyoruz. Hafif eğimli ancak sürekli bir tırmanış içeren rotamızı takip ederek Gelidonya fenerine varıyoruz. Gelidonya’nın muhteşem manzarasını doya doya yaşamak için molamızı vereceğiz. Gelindonya’nın muhteşem manzarası için verdiğimiz mola sonrası Korsan koyuna doğru yürüyüşümüze devam edeceğiz. Korsan koyunda kısa bir yüzme keyfinin ardından bizi bekleyen çam ormanlarının içinden geçen ve inişli çıkışlı patikamızı takip ederek Karaöz’de bizi bekleyecek olan aracımızavaracağız. Akşam yemeğimiz otelimizde.

3.Gün: 22 Nisan Pazartesi – Çıralı – Tekirova – Akşam Yanartaş

Sabah kahvaltımızın ardından yola çıkıyoruz. Yaklaşık 15-20 dakikalık araç transferi ile başlangıç noktamız olan Çıralı’ya ulaşıyoruz. Bugünkü rotamız maden yolları, patika, katır yolları ve yer yer ormanlık alanları içermekte. İrili ufaklı bir çok koydan geçen rotamızda dilediğimiz bir koyda yüzme molamız olacak. Yüzme molamızın ardından Tekirova’da bizi bekleyen aracımıza varış ve Adrasan’a dönüş. Akşam yemeğimiz hotelde. Akşam yemeğinden sonra Yanartaş’ın büyülü ortamını yaşamak için yürüyüş faaliyetimiz olacaktır.

4.Gün:  23 Nisan Salı  Adrasan  İsteyenlerle Yürüyüş (Çıralı – Ulupınar)

Sabah taptaze bir güne uyanıyoruz. Serbest gün, isteyen arkadaşlarımızla Adrasan plajında vakit geçireceğiz.  Yürüyüş faaliyeti yapmak isteyenler ile Çıralı – Ulupınar rotasını yapacağız. Çıralı – Ulupınar rotası için araç transferi ile Çıralı’ya ulaştıktan sonra asırlık çınarlar ve yosun tutmuş kayaların eşliğinde kısa ve keyifli bir yürüyüşün ardından Ulupınar’a varıyoruz. Ulupınar’da bulunan yerel yemek mekanlarında yemeğimizi yedikten sonra aracımızla Adrasan’a geri dönüyoruz. 

Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 1 saat (Sabah gidiş ve Öğlen dönüş) – Antalya Havaalanı 1,5 saat

NOT: Program detayları yaklaşan tarihlerde hava raporuna göre netleşecektir

UÇUŞ BİLGİSİ:

19 Nisan Cuma:  İstanbul Sabiha Gökçen HL -Antalya  

Pegasus Saat : 20.40

Anadolujet Saat : 20.05      

23 Nisan Salı : -Antalya- İstanbul  

Pegasus Saat: 22.10

THY Saat: 22.10

Anadolujet Saat: 22.00

Bilet almadan önce katılım başvurusu için aşağıda belirtilen adrese mail atmanızı rica ediyoruz. Onaya müteakip biletinizi alabilirsiniz. 

Fiyata Dahil Olanlar

• Programda belirtilen karayolu ile yapılacak tüm araç transferleri (Antalya Havaalanı-Otel-Antalya Havaalanı dahil)

• 4 gece konaklama-Yarım Pansiyon

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Öğle yemekleri, akşam yemeklerinde alınacak içecekler 

• Ören yeri giriş ücretleri ve kişisel harcamalarınız.

Faaliyet Koordinatörü : Uzay Çelik

Sorularınız için Cep : 536 467 22 09 E- mail : uzaycelik@gmail.com

Kayıt ve Başvuru İçin: Gökhan Oral – goekhanoral@hotmail.com e-mail adresinden veya 552 208 22 33 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR. TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ BELİRLENEN KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR.

BELİRLENEN KATILIMCI SAYISININ ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için)
Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

1 – Derneğimizin tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat:15.00’ e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle,
bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin Facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına
gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’ na mail gönderilmesi gerekmektedir.