mart, 2024

202409mart(mart 9)10:0010(mart 10)18:00KIZLAR SİVRİSİ TIRMANIŞI (Zirve:3086m)10:00 - 18:00 (10) Faaliyet Koordinatörü: Berat Kuley

Faaliyet Koordinatörü

Berat Kuleyberat.kuley.1@gmail.com

Etkinlik Detayları

Kızlar Sivrisi, 3086 metrelik yüksekliği ile Akdeniz bölgesinde Torosların batı uzantısı olan Bey Dağlarının en yüksek noktasıdır.

Faaliyet planı:

 • 8 Mart Cuma veya 9 Mart Cumartesi sabah erken saatlerde uçak veya cuma gecesi otobüs ile Antalya’ya ulaşım
 • 9 Mart cumartesi sabah 10:00 ‘da Antalya havaalanından Elmalı’ya hareket (Uçak opsiyonuna bağlı)
 • 12:00 Elmalı’ya varış, eksiklerin (su, ekmek v.s) tamamlanması için alışveriş molası
 • 13:00 Küçüksöyle köyüne hareket
 • 13:30 Küçüksöyle köyünde kamp yüklerinin traktöre yüklenmesi ve traktörle TODOSK dağ evi yakınındaki kamp alanına hareket

 • Faaliyet tarihine kadar kar miktarı azalmaz ise mevcut durumda traktörle ulaşılabilecek rakım olan 1450 m de kamp yükleriyle yürüyüşe başlanması

 • 17:00 5-6 km kamp yükleriyle yürünerek 1950 m deki kamp alanına varış ve kampın kurularak dinlenmeye geçilmesi

 • Pazar gece 4:00 ‘te Kızlar Sivrisi zirveye hareket
 • Sabah 9:00 civarında Kızlar Sivrisi (Rakım 3086 m) ne varış ve mola (atıştırma, zirvedefteri imzalama, fotoğraf v.s)

 • 13:00 civarında kamp alanına geri dönüş, kamp toplanarak saat 14:00 ‘e doğru kamp yükleriyle yürüyüşe başlanması

 • 16:00 civarında kamp yükü traktöre yüklenerek Küçüksöyle köyüne geri dönüş ve bizi bekleyen aracımızla Elmalı üzerinden Antalya’ya hareket

 • 18:00 Antalya’ya varış

Önemli bilgi:

Son başvuru tarihi 27 Şubat 2024 günüdür.

Katılımcı sayısı: Max.15 kişidir.

Tüm katılımcıların seyahat planlaması yapmadan önce faaliyete katılımı konusunda EDK ve Kulüp yönetiminden onay alması zorunludur. Faaliyete, yaz temel, yaz gelişim, kış temel ve kış gelişim egitimlerinin hepsini almış olan üyelerimiz başvuru yapabilir.

Katılımcılardan dağcılık yapmasını engelleyecek, zorlayacak, sağlığını tehlikeye atacak tüm rahatsızlıklardan kişi kendisi sorumludur. Özellikle kalp, hiper tansiyon, astım, psikolojik sorunların, eklem problemi, yukseklik korkusu, yürümede koordinasyon sorunu, sağlık sorunu olanların bu faaliyete katılmadan önce EDK ve Kulüp yönetimi ile konuşmaları gerekmektedir. Katılanların yukarıda belirtilen tüm hususları kabul ederek faaliyete iştirak ettiklerini kabul ediyoruz. Aksi halde davrananlar kesinlikle faaliyete kabul edilmeyeceklerdir.

Not: Faaliyete katılmayı düşünen ve katılacak sporcuların daha önce yapılmış “Kızlar Sivrisi”  tırmanış raporlarını okumaları tavsiye edilir.

FAALIYETE KATILACAK SPORCULARA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİZ…

Yemek hakkında bilgilendirme:

Faaliyet bir gece kamp konaklamalıdır. Katılımcılar kamp için 2-3 öğün (öğlen, akşam ve kahvaltı) ve faaliyet süresince ihtiyaç duyabilecekleri yiyecek ve içecekleri yanlarında getireceklerdir.

Faaliyete uygun kılık, kıyafet, ekipman bilgilendirmesi:

Kıyafet:

Alt ve üst içlikler, orta katman (polar ceket, pantalon) ve dış katman giyecekler (kaztüyü mont, su geçirmeyen ve nefes alabilen GORETEX dış katman mont ve pantalon), şapka, bere, balaklava, termal çoraplar, iç ve dış katman eldivenler, tabanı sert, krampon takmaya uygun, daha once denenmiş nefes alabilen (GORETEX) kar suyu almayan, bileği saran bot, tozluk, UV-koruyucu güneş gözlüğü ve diğer şahsi kıyafetler.

Tırmanış faaliyet ekipmanı:

Kask, buz kazması, krampon zorunludur.

Kamp malzemelerinizi taşıyacak büyüklükte bir sırt çantası (60-70lt) Yürüyüş batonu, tırmanış sırasında kullanacağınız ufak zirve çantasi (40-45lt), düdük, kafa feneri, cep sobası ve diğer şahsi ekipman.

Kamp ekipmanı:

Kış koşullarına uygun 4-5 mevsim kamp çadırı, konfor seviyesi -10, -15 ekstrem seviyesi -20, -25 olan uyku tulumu, mat, fener, ocak ve kap-kacak seti, min.1,5 lt termos ve diğer şahsi ekipman.

Diğer ekipmanlar: Koruyucu seviyesi yuksek olan yüz güneş kremi, dudak kremi ve varsa şahsi ekipmanlarınız. Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz.

Bölgeye ait hava durumu bilgilendirmesi:

http://www.mountain-forecast.com/peaks/Kizlarsivrisi

BASVURU ICIN:

berat.kuley.1@gmail.com adresine mail atınız ya da 0546 688 86 51 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR. TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ BELİRLENEN KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR.

BELİRLENEN KATILIMCI SAYISININ ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için)
Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

1 – Derneğimizin tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat:15.00’ e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle,
bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin Facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına
gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’ na mail gönderilmesi gerekmektedir.