ağustos, 2023

202330ağustos(ağustos 30)09:0003eylül(eylül 3)18:00Etkinlik BittiKEMERLİ KAÇKAR ALTIPARMAK(ağustos 30) 09:00 - (eylül 3) 18:00 Faaliyet Koordinatörü: İrfan Alemdar

Etkinliğe Katıl

Etkinliğe Katılmak için Giriş Yapmalısınız Giriş Yap

Faaliyet Koordinatörü

İrfan Alemdar

Etkinlik Detayları

Kaçkar Dağ silsilesi, Türkiye coğrafyasının en özel dağlık alanlarından birisidir. Bu dağlık coğrafya kendine has iklimi, kültürü ve sıradağları ile her mevsim çok güzeldir. Bu dağların doğusunda yer alan 3490 mt yükseklikteki Altıparmak ve 3592 mt yükseklikteki Kemerli Kaçkar birbirine yakın iki ayrı zirvedir.

Zirve etkinliğine katılmayacak olanlar da , faaliyete katılıp yaylaların ve pansiyonun tadını çıkarabilirler.

30 Ağustos 2023: İstanbul’dan Rize’ye uçuyoruz. Buradan aracımız bizi alıp Ayder üzerinden Avusor yaylasına götürecek. Burada pansiyonumuza yerleşip ertesi günkü tırmanışın hazırlıklarını yapacağız.

31 Ağustos 2023 : Sabah kahvaltımızı yapıp Kemerli Kaçkar Zirve için harekete geçeceğiz, 8 -10 saatlik bir faaliyet ve olası zirvenin ardından pansiyonumuza gelip dinleneceğiz.

1 Eylül 2023 : Sabah kahvaltısının ardından 2,5 saatlik bir yürüyüşle Altıparmak Zirvesinin eteklerindeki Dadala pansiyona gideceğiz. Yaylada geçirilecek serbest zaman ve akşam yemeğinin ardından ertesi günkü Altıparmak Zirvesinin hazırlıklarını yapacağız.

2 Eylül 2023: Sabah kahvaltımızı yapıp Altıparmak Zirve için harekete geçeceğiz, 8 -10 saatlik bir faaliyet ve olası zirvenin ardından pansiyonumuza gelip dinleneceğiz. Akşam yemeğinin ardından istirahat edeceğiz.

3 Eylül 2023: Sabah kahvaltısının ardından 2,5 saatlik bir yürüyüşle Avusor yaylasındaki pansiyonumuza geri dönecek, eşyalarımızı hazırlayarak güzergah üzerindeki Ayder yaylası, Tar Şelalesi gibi doğal ve tarihi yerleri ziyaret edeceğiz. Sonrasında Istanbul’a dönmek üzere havaalanına doğru yola çıkıp, Istanbul’a döneceğiz.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR. TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ BELİRLENEN KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR.

BELİRLENEN KATILIMCI SAYISININ ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için)
Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

1 – Derneğimizin tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat:15.00’ e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle,
bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin Facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına
gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’ na mail gönderilmesi gerekmektedir.