aralık, 2023

202323aralık(aralık 23)06:0024(aralık 24)18:30ERCİYES ŞEYTAN DERESİ KIŞ TIRMANIŞI06:00 - 18:30 (24)

Etkinlik Detayları

3.917 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı, Kayseri ilinin 30 km güneyindedir. Bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular sunan azametiyle, Kayseri’nin ve İç Anadolu bölgesinin sembolüdür. Sönmüş bir “küme volkan” olan dağın, volkanik patlamaları günümüzden 30 milyon yıl önce başlamış Erciyes’ten çıkan küller, rüzgarlarla kilometrelerce uzaklara taşınmış ve Hasan Dağı ile birlikte, Nevşehir ve Ürgüp bölgesi etrafındaki peri bacalarını oluşturmuştur. Yüksek kısımları her mevsim karla kaplı olan Erciyes dağının kuzeyinde bir kilometre uzunluğunda bir dağ buzulu bulunmaktadır. Her sene ilk kış faaliyetimizi yapmakta olduğumuz bu güzel dağa bu sene 23-24 Aralık tarihlerinde gitmeyi planlıyoruz.

Program:

23 Aralık C.tesi: Sabah uçuşuyla Kayseri’ye ulaşım. Aynı gün teleferik hattıyla veya kamp yükü taşıyarak Çoban İni kamp alanına intikal ve kamp. 24 Aralık Pazar: Sabaha karşı 03:00 da zirve için hareket, olası zirvenin ardından kampın toplanması ve Kayseri’ye dönülmesi. Merkezde yemek molası ve akşam uçuşuyla İstanbul’a dönüş.

Katılım Koşulları:

*Lisanslı kulüp sporcusu olmak.

*Kış temel eğitimini eksiksiz tamamlanmış olmak.

*Bu faaliyet için uygun ekipmana ve fiziksel kondisyonda olmak.*Faaliyet katılım talebi onaylanmış olmak.

Faaliyet Sorumlusu ve başvuru : Mevlüy Ayana, mevlutayana@hotmail.com

Önemli konular:

*Rehber faaliyet programında uygun gördüğü değişikliği yapabilir.

*Faaliyete devam etmesinde sakınca gördüğü katılımcının , faaliyeti bırakarak kampa dönmesini isteyebilir.

*Katılımcıların sağlık durumlarından kendileri sorumlulardır. Dağcılık yapmalarını önleyici kalp rahatsızlığı, astım, ortopedik sakatlıklar vb. tüm sağlık sorunu olanlar faaliyete katılamamalıdır.

*Derneğimiz tüm faaliyetlerini TURSAB onaylı acenteler yapmaktadır.

*Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katilim gösteren diğer katılımcıların katilim ücretlerini etkilediği için kesin katilim gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir bu nedenle faaliyetler için alınan kaparolar iade edilmemektedir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR. TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ BELİRLENEN KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR.

BELİRLENEN KATILIMCI SAYISININ ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için)
Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

1 – Derneğimizin tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat:15.00’ e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle,
bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin Facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına
gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’ na mail gönderilmesi gerekmektedir.