mart, 2024

202414mart(mart 14)08:0017(mart 17)18:00BAFA LATMOS FAALİYETİ08:00 - 18:00 (17) Faaliyet Koordinatörü: Özce Bilge Demoğlu

Faaliyet Koordinatörü

Özce Bilge Demoğlu0533 056 7750

Etkinlik Detayları

14 Mart Perşembe 1.Gün, İkiztaş – Ketendere – Çomakdağ – Bafa Gölü

Sabah belirlenen saatte Milas&Bodrum Havalimanında buluşuyoruz. Transfer aracımız ile kahvaltı yapacağımız mekana gideceğiz.

Kahvaltı sonrası yürüyüşümüze başlamak üzere İkiztaş köyüne transfer aracımız ile gidiyoruz. Köy merkezinde başlayan yürüyüşümüz asırlık zeytin ağaçları altında taş döşeme yollardan ilerleyerek Ketendere köyüne ve sonrasında Çomakdağ köyüne ilerliyor. Milasın geleneksel taş mimarisiyle inşa edilmiş köy evleri ve muhteşem manzaralar yürüyüşümüz boyunca bize eşlik ediyor. 10 km lik çok keyifli bir parkur.

Çomakdağ köyünde bizi bekleyen aracımız ile konaklama yapacağımız Agora Pansiyon’a gideceğiz.

Yürüyüş: 10 km

Akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Akşam yemeği ve Konaklama Agora Pansiyonda

15 Mart Cuma 2.Gün, Herakleia Antik Kenti – Latmos Antik Kenti – Bafa Gölü Tekne Turu

Sabah kahvaltı sonrasında, Pansiyonumuz bahçesinde başlayan yürüyüşümüz, Kapıkırı köyü ile iç içe konumda olan antik Herakleia kalıntıları arasından, Latmos’un heybetli kaya oluşumları arasına doğru ilerliyor. Yürüyüşümüz esnasında Bafa Gölünün ve Latmos dağının  muhteşem manzaraları bize  eşlik ederek bizi Latmos antik kentine ulaştırıyor. Antik kenti M.Ö. 350’lerde Herakleia ya taşıdıkları için Latmosu heybetli şehir surları hariç antik kentten geri maalesef çok fazla bir şey kalmamış. Kent sınırları içerisinde geç Bizans’a tarihlendirilen Pantokrator freskini ziyaret edip bol manzaralı patikalardan göl kıyısına ve sonrasında Bafa gölünde tekne turu.

Yürüyüş: 3 saat 7 km

Tekne Turu : 2 saat

Akşam yemeği ve Konaklama Agora Pansiyonda

16 Mart Cumartesi 3.Gün, Karahayıt – Kerdemlik Neolitik Kaya Resmi – Yediler Manastırı – Latmos limanı

Kahvaltı sonrasında kısa bir araç transferi ile yürüyüşümüzün başlayacağı Karahayıt köyüne ulaşıyoruz. Bu gün Karahayıt köyünden Gölyaka Köyüne doğru yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Latmos (Beşparmak) Dağının ilginç kaya oluşumları arasında ve zeytin ağaçları altında başlıyor. Kimi zaman antik taş döşeme yollardan kimi zaman patikalardan yürüyüp Kerdemlik Neolitik kaya resmine ulaşıyoruz. M.Ö 5.bin ile 6 bin’in ilk yarısına tarihlendirilen kaya resimleri iyi korunmuş olmaları dolayısı ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik alanlarından biri. Kısa bir yürüyüş ile bu sefer Bizans dönemine ait Yediler Manastırını ulaşıyoruz. Beşparmak dağlarının gizemli coğrafyası üzerinde saklanmış olan manastırdan muhteşemgöl manzarası görülebilir. Manastır yakınlarında bulunan freskleri gördükten sonra Latmos’un heybetli kaya oluşumları arasından bol manzaralı bir patikadan antik Latmos limanına ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile pansiyona transfer

Yürüyüş: 5 saat / 12 km

Konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyonda.

17 Mart Marat 4.Gün; Anadolu geçiti – Çörlen asar kalesi – Bağarcık.

Kahvaltı sonrasında bizi bekleyen aracımız ile Anadolu geçitti ne kısa bir transfer. Latmos’un 500 milyon yıllık ilginç kaya oluşumları ve asırlık çam ağaçları arasında muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyüşümüz başlıyor. İlk durağımız orta çağ dönemine ait Çörlen asarı ziyaret ediyoruz. Çörlen asar içerisinden Latmos’un muhteşem manzaraları eşliğinde filtre kahve molası. Mola sonrasında Bağarcık köyüne doğru yürüyüşümüz devam ediyor. Ayşe abla ve İsmail abinin evinde öğle yemeği için misafir olacağız. Yöresel lezzetleri tattıktan sonra odun ateşinde demlenmiş çayımızı içip Milas & Bodrum havalimanına transfer.

Uçuş Bilgileri:

14 Mart 2024 Perşembe       

THY  Saat : 07:45   İst. – Milas Bodrum veya Saat : 07:30   SAW– Milas Bodrum

veya Pegasus Saat 08:05 SAW – Milas Bodrum

17 Mart 2024 Pazar  

THY Saat : 21:40   Milas Bodrum – İstanbul   

veya Pegasus Saat 20:55 Milas Bodrum – SAW

FAALİYET KOORDİNATÖRÜNE SORMADAN BİLET ALMAYINIZ..

Fiyata Dahil Olanlar

Agora Pansiyonda 3 gece akşam, yemeği ve kahvaltı dahil konaklama

Yürüyüşlerde ve akşam yemeğinde alınan sular çay – kahve

1. gün kahvaltı, yürüyüşlerde atıştırmalıklar, Bafa Gölünde tekne turu, Bağarcıkta öğle yemeği, Profesyonel rehberlik hizmeti, tüm ara transferler

Zorunlu TÜRSAB sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Milas&Bodrum havalimanına ulaşım, şahsi harcamalarınız

Faaliyet Koordinatörü     : Özce Demoğlu

Kayıt ve Ödeme İçin        : Özce Demoğlu  Cep: 533 056 77 50

                                           E-Mail: ozcedemoglu@gmail.com

Kayıt sırasında Misafir Katılımcılarından istenilen bilgiler;
Ad – Soyad                        :
Cep Telefon numarası       :
E-posta adresi                   :
Kan gurubu                       :
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin adı-soyadı :
Acil durumda
Ulaşılacak kişinin telefonu :
TC Kimlik No:

Önemli Not :
1 – Kulübümüzün tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TÜRSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.

3 – İptaller en geç 1 Mart günü saat 17:00’e kadar kabul edilmektedir.

4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir. 5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle, bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında Yönetimimiz karar verecektir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR. TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ BELİRLENEN KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR.

BELİRLENEN KATILIMCI SAYISININ ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için)
Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

1 – Derneğimizin tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat:15.00’ e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle,
bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin Facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına
gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’ na mail gönderilmesi gerekmektedir.