temmuz, 2024

202405temmuz(temmuz 5)17:0007(temmuz 7)10:00"AYVALIK MİNİ MAVİ TUR" YILDIZLAR ALTINDA BİR GECE17:00 - 10:00 (7) Faaliyet Koordinatörü: Mine Topuz

Faaliyet Koordinatörü

Mine Topuz

Etkinlik Detayları

Teknenin üst güvertesinde uyku tulumlarınızda yıldızların altında bir gece uyuyup, gece yarısından sonra denizde yakamozlarla dans etmeyi deneyimlemek isterseniz bize katılın…

5 Temmuz  Cuma akşamı aracımız İstanbul’dan belirlenen noktalardan hareket edecek, sabah saatlerinde Cunda adasına varmış olacağız, teknemiz bizim için hazırlanana kadar meşhur Taş Kahve’de sabah kahvenizi içip, pazardan teknede yemek için arzu ettiğiniz meyve alışverişinizi yapıp, Cunda sokaklarında kısa bir tur atma imkanınız olacak.

Teknemize bindiğimizde hızla yerleştikten sonra bizim için sevgili mürettebatımız kahvaltımızı hazırlamış olacaklar ve teknemizin Cunda’dan demir almasıyla yüzmeye doyacağımız keyifli 2 günümüz başlamış olacak.

6 Temmuz akşamı teknede uyku tulumlarımızda uyuyoruz. 7 Temmuz pazar günü de denizde güzel vakit geçirdikten sonra vakitlice İstanbul’a dönmek üzere tekrar Cunda’ya dönüyoruz. Cunda’da dondurma ve lokma yemeden olmaz tabi ki,  ağızlarımızı da tatlandırdıktan sonra, dönüş yoluna geçiyoruz.

Tekne hakkında kısa bir bilgi vermek gerekir ise; teknede alkollü, alkolsüz içecek, su, sıcak içeceklerden de çay, kahve mevcuttur.

Dışarıdan alkollü içecek getirilmemesi önemle rica olunur. 

2 adet tuvalet vardır. Teknede kamara yoktur, teknede saç  kurutma makinası yoktur.

Müzik dinlemek için flash disk içinde müziğinizi getirebilirsiniz.

Bir teknecilik kuralı gereği uçuşan kabuklu  yemişlerden mümkün olduğu kadar uzak duruyoruz, teknenin etrafı açık olduğu için  suyla temas eden uçuşan kabukları temizlemek oldukça zor oluyor. İlla yemek isterseniz bu konuda titiz davranmanızı rica ederim.

Yanınızda neler getirmelisiniz:

-Uyku tulumu (uyumanız için gerekli)

-Teknede giymek için plaj terliği, altı fazla kaymayan ve topuksuz terlik tavsiye edilir.

-Güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka

-Şnorkel yapmaktan keyif alanlar palet ve şnorkellerinizi almanızı tavsiye ederim, bazı yüzme noktalarında karaya çıkma imkanı da oluyor onun için yüzme ayakkabısı da getirebilirsiniz.

-Gece yarısı denize girecek olanlara yanlarında bone getirmelerini öneririm, saç kurutma imkanı olmadığından gerekebilir.

-Akşamları deniz üstü bazen rüzgarlı olduğundan bir eşofman altı, bir üst polar, rüzgarlık vb., başım üşüyebilir derseniz bir buf, ya da ince bere akşamı rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

-Teknede gün boyu deniz kıyafetimizle kalacağımızdan rahat bir elbise,şort, t-shirt yeterli olacaktır.

-Düzenli kullandığınız ilaçlarınız var ise lütfen yanınıza alınız. Ayrıca deniz üstünde olacağımızdan yanınızda bir ağrı kesici, yara bantı, böcek sokmalarına karşı Fenistil,Stilex tarzı ilaç,yanık kremi (güneş sonrası cildinizin sakinleşmesi için) bulunsun.

Faaliyet Bedeline dahil olanlar:

İstanbul’dan araçla ulaşım, seyahat sigortası, 1 gece teknede konaklama, İlk  gün hariç  kahvaltı, 1 gün öğle ve akşam yemeği.

Faaliyet Bedeline dahil olmayanlar:

Cunda Adasındaki harcamalarınız, teknede konaklama boyunca aldığınız içecekler (sıcak, soğuk, alkollü, alkolsüz, su), ilk gün kahvaltı, dönüş günü yenilecek öğlen ve akşam yemekleri ve kişisel harcamalarınız.

Faaliyet Koordinatörü:Mine Topuz

Faaliyet Kayıt Başvuru İşlemleri Telefon: (0532) 618 43 69

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR. BU NEDENLE ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR. TAHMİNİ ETKİNLİK PAYLAŞIM ÜCRETİ BELİRLENEN KATILIMCI SAYISINA GÖRE MALİYETLENDİRİLMİŞTİR.

BELİRLENEN KATILIMCI SAYISININ ALTINA DÜŞMESİ HALİNDE PAYLAŞILAN TUTAR ARTACAKTIR.

Bileğinizi saran su geçirmeyen, sert tabanlı bot
Yedek kıyafet, termal içlik, polar ceket
Küçük sırt çantası (su, yiyecek vb. gibi malzemelerinizi koyabilmeniz için)
Kafa feneri, tozluk, baton, yağmurluk
Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda getiriniz. Rehberinize bu konuda bilgi veriniz.

1 – Derneğimizin tüm faaliyetleri resmi zemin üzerinden yapılmakta olup TURSAB onaylı acenteler kullanılmaktadır.
2 – Faaliyetler minimum maliyet ve katılımcı sayısına göre planlanmaktadır. Faaliyet tarihine yakın iptal durumunda faaliyete katılım gösteren diğer katılımcıların katılım ücretlerini etkilediği için kesin katılım gösterenlerin başvurmaları çok önemlidir.
3 – Trekking faaliyetlerine en geç iptaller Cuma günü saat:15.00’ e, Kamplı faaliyetlerde en geç 1 hafta öncesi kabul edilmektedir.
4 – Faaliyetler için alınan kaporalar hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
5 – Faaliyetlerin yakın tarihlerinde iptalleri alışkanlık haline getiren katılımcılarımızın faaliyetlere zarar vermesi nedeniyle,
bu kişilerin sonraki faaliyetlere katılım durumları hakkında yönetimimiz karar verecektir.
6 – Derneğimizin Facebook sayfasında duyurulan faaliyetlere katılıyorum seçilmesi faaliyetlere katılıyor anlamına
gelmemektedir. Kesin katılım için iletisim@anadoludagcilik.org.tr adresinden Sabiye İmamoğlu’ na mail gönderilmesi gerekmektedir.