Anadolu Dağcılık Ormanı

Anadolu Dağcılık Ormanı’nda sizin de dikili bir ağacınız olsun…

Ormanlar can damarımız, ormanlar nefes kaynağımız…

Ormanları korumak, yaşatmak ve çoğaltmak herkesin boynunun borcu. Ama, doğa sporlarını sevenler olarak, belki bizlerin biraz daha fazla borcu. Çünkü onların tadını en iyi biz çıkarıyoruz 🙂

Hem doğaya olan borcumuzu ödemek, hem de klübümüz adına kalıcı bir hatıra bırakmak için Anadolu Dağcılık Hatıra Ormanı’nı oluşturuyoruz.

Projenin başarıya ulaşması için 2.000 adet ağaç dikimi sağlamamız gerekiyor (dernekler için alt sınır). Gelin siz de ormanımıza bir ağaç dikin. Ya da on ağaç dikin.. Ya da daha fazla 🙂

Ağaç bağışlamak için, kulübe üye olma şartı yoktur. Anadolu Dağcılığı ve/veya doğayı seviyorsanız, ağaç bağışlarınızı kabul ediyoruz.

*Bir ağaç için gerekli bedel “5 TL”dir. Dilediğiniz sayıda ağaca denk gelen tutarı nakit olarak elden verebilir (katıldığınız faaliyetlerin sorumlularına veya Salı günleri klüpte), ya da aşağıdaki hesap numarasına gönderebilirsiniz. (Lütfen işlem açıklamasına “Anadolu Dağcılık Ormanı için bağış” yazın.)

Ek bilgiler:
Bağışçıları ve güncel ağaç adedini bu dosyada görebilirsiniz:
https://www.dropbox.com/s/7kvxgnqrtm2n622/Anadak_Ormani.xls

Ağaç temin ve dikimlerini Tema Vakfı yapacak. Belirlediğimiz bir tarihte, bizlerin katılımıyla bir temsili dikim töreni yapılıp, hatıra ormanımıza tabelamız dikilecek.

Ormanımızı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ağaçlandırmaya tahsis ettiği yerlerde kurabiliyoruz. Şu an ağaçlandırmaya açık alanlar Balıkesir-Kepsut ve İzmir-Urla’da mevcut. Hedeflenen  2.000 ağaca ulaşmadan protokolü imzalamayacağız; ki, o esnada bize daha yakın bir saha ağaçlandırmaya  açılırsa, seçimimizi o yönde kullanabilelim.

Projenin gönüllü katkılarla tamamlanması planlanmaktadır. Tabela masrafı olan 500 TL dışında, klüp bütçesinden kaynak aktarılmayacaktır.

X
X
X
X